Kaip atsikratyti įtampos per 5 minutes
Pavargote? Išsekote, o dar liko gausybė darbų? Jūs galite atgauti jėgas per 5 minutes. Kaip? Psichologai teigia, jog atsikratyti įtampos padės patys paprasčiausi dalykai, stimuliuojantys jūsų pojūčius.
1. Pirma minutė
Atsikratyklite įtampos nukreipdami žvilgsnį
Atsikratykite įtampos, žvelgdama į pavasario žalumą. Amerikiečių psichologai teigia, jog žaliais augalais pagyvinę savo namus ar darbo aplinką darbuotojai ne tik jautėsi žvalesni, tačiau ir lengviau įveikė darbe kylančius sunkumus. Jeigu šiuo metu augalėlis ant palangės yra pernelyg didelė prabanga- ne bėda, pažvelkite pro langą arba įkelkite žalių augalų nuotraukas ant savo kompiuterio darbastalio.
2. Antra minutė
Atsikratykite įtampos stimuliuodami lietimo pojūčius
Vienas iš veiksmingiausių būdų atsikratyti nerimo ir įtampos- nusiauti batus ir pasivaikščioti ant žolės arba smėlio. Viską skaičiuojantys amerikiečiai pastebėjo, jog žemės paviršius yra įkrautas labai nedideliu neigiamu krūviu, kuris sugeria mūsų organizmo statinius krūvius. Ką tai reiškia? Pagerėja ne tik mūsų nuotaika ir kraujotaka. Pasirodo, jog vaikščiojant basomis ant žolės sumažėja išskiriamo streso hormono kortizolio kiekiai.
3. Trečia minutė
Atsikratykite įtampos klausydamiesi gamtos garsų
Kokie garsai yra patys nuostabiausi? Nepatikėsite. Pasirodo labiausiai raminantys garsai yra nerūpestingas paukščių čirenimas. Pavasarinės paukštelių giesmėsmūsų smegenims siunčia signalą, jog mūsų aplinka yra saugi ir rami. Viename Kalifornijos mieste gatvėse per mikrofonus buvo transliuojamas nerūpestingas paukščių čirenimas. Po mėnesio nusikaltimų skaičius šiame miestelyje sumažėjo net 15 % procentų.
4. Ketvirta minutė
Atsikratykite įtampos valgydami
Niekas tur būt nenustebs, kad valgymas yra puiki įtampą mažinanti priemonė. Tačiau ko gero jūs ir nežinojote, jog šviežių agurkų skonis veikia raminančiai. Dietologai teigia, jog gaivios pavasarinės salotos su šviežiais agurkais labiausiai ramina moteris.
5. Penkta minutė
Ištirpdykite įtampą mėgiamais kvapais
Rožių kvapas ne tik ramina. Ši pavasario ir vasaros karalienė padeda atgauti miego ritmą ir skatina smegenų veiklą. Mėgautis šviežių rožių kvapu geriausia vakare prieš pat miegą. Na o jeigu turite pagalvėlę su rožių žiedlapiais, paklausykite močiutės patarimo ir pasidėkite ją šalia savo pagalvės. Neturite rožių? Irgi ne bėda. Aromatinio apelsinų aliejaus arba apelsinų kvapas stimuliuoja tas pačias smegenų sritis, kurias stimuliuoja depresiją slopinantys hormonai. Brazilų mokslininkai teigia, jog dvi minutes pasidžiaugę apelsinų kvapu visi tiriamieji jautėsi pasiilsėję, nurimę ir atsigavę.