Aliejaus čiulpimas

Ajurverdinė procedūra: aliejaus čiulpimas 
aliejus

Ajurvedos specialistai šią provedūrą naudoja jau daugiau nei tūkstantį metų. Iš tiesų, jau nuo senovės žinoma, jog bent 10 minučių per dieną čiulpdami burnoje šaukštelį aliejaus (bet jo nenurydami) galite pagerinti savo burnos būklę. Ši procedūra padeda kovoti su dantų ėduonimi, parodontoze, bei dantų akmenimis. Ajurvedos specialistai teigia, jog ši procedūra taip pat pabalina jūsų dantis ir sumažina dantų jautrumą. Manoma, jog čiulpiamas aliejus mechaniškai nuvalo nuo gleivinės prie jos prilipusias bakterijas ir maisto likučius ir taip išvalo burną ir jos gleivinę.

Ką sako  tradicinės medicinos specialistai?

Iš tiesų medikų rezultatai mažai skiriasis nuo ajurvedos teiginių. Bent 2 atlikti tyrimai teigia, jog čiulpiant aliejų po 10 minučių tris kartus per savaitę sumažėja dantenų uždegimo reiškiniai, bei nyksta blogas kvapas iš burnos. Kol kas apie dantų balinimą ir dantų jautrumo sumažėjimą medikai taip pat nekalba. Aliejaus čiulpimas  negali pakeisti dantų valymo procedūros  dantų šepetėliu arba dantų siūlu. Tačiau ji gali pakeisti alkoholinį dantų skalavimo skystį (ypač, jeigu šis skystis jums yra pernelyg stiprus).

Yra teigiančių, jog čiulpdami aliejų jie sugebėjo atsikratyti ne vieno nereikalingo kilogramo.

Kaip atliekama ši procedūra?

Procedūrai tinka bet koks augalinis aliejus, tačiau šiuo metu siūloma rinktis natūralų kokoso aliejų. Kodėl? Kokoso aliejuje yra laurinės rūgšties, kuri pasižymi antimikrobiniu poveikiu.

Lengvai pašildykite 1 valgomąjį šaukštą kokoso aliejaus ir šį aliejų čiulpkite arba vartykite burnoje apie 10-20 minučių .  Procedūros metu seilių ryti negalima. Praėjus 10 minučių, šį aliejų reikia išspjauti. Jo nuryti nereikia, nes teigiama, jog šiame aliejuje yra jūsų burnoje susikauč toksinai ir bakterijos.  Taip geriausia daryti prieš valant dantis. Šią procedūrą reikėtų atlikti bent 3 kartus per savaitę. Galite ir dažniau,- jeigu tik turite noro.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

One Comment

  1. kuo balinti dantis namuose

    Toks ajurvedinis būdas dantų būklei gerinti tikrai neblogas. Svarbiausia, kad nauda skalaujant aliejumi visokeriopa. Nauda tiek dantims, tiek pačiam žmogaus organizmui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *