Visa tiesa apie šokoladą

Visa tiesa apie šokoladą

Tai ką jūs seniai įtarėte, tačiau nedrįsote apie tai paklausti Sokoladas

Ar kada nors teko patirti kaltės jausmą staiga suvalgius šokolado plytelę? Jeigu jūs tai patyrėte, galite drąsiai nustoti save barti. Valgydami  juodąjį šokoladą iš tikrųjų jūs tik padedate savo sveikatai. Kaip? Žemiau pateikiame keletą mokslinių faktų, kurie privers pakeisti jūsų požiūrį į šį nuostabų žmonijos išradimą. Tiesa, kalba eina apie juodąjį šokolada, kuriame yra mažiausiai 60 procentų kakavos sviesto. Pieniškas šokoladas visgi sveikatą stiprinančiomis savybėmis nepasižymi.

Faktas Nr. 1: juodasis šokoladas gerina širdies darbą

Nuo vaikystės esame įpratę girdėti, jog šokoladas yra saldumynas, kuris niekuo nesiskiria nuo kitų. Tačiau juodasis šokoladas – kas kita. Kakava kaip žinome nėra saldi. Iš tikrųjų ji yra kartoka. Kartų skonį jai priduoda epikatechinas, kuris pasirodo dar ir sumažina arterinį kraujospūdį. Dietologai teigia, jog per savaitę suvalgydami  60 g juodojo šokolado insulto riziką jūs galite sumažinti net 20 procentų, nes sumažinsite galimybę susidaryti trombams. Šiuo metu jau atvirai teigiama, jog būtent kakavos sviestas, kuris yra juodojo šokolado pagrindas padeda užkirsti kelią aterosklerozei. Pastoviai nedideliais kiekiais valgant juodąjį šokoladą, spartėja kraujo apytaka ir net 3 kartus sumažėja rizika numirti nuo širdies ir kraujagyslių susirgimų. Italijos mokslininkai teigia,  jog  reguliariai nedidelėmis dozėmis vartojamas šokoladas gydo uždegimus, kurie taip pat yra susiję su širdies ir kraujotakos sutrikimais.

Faktas Nr.2: Juodasis šokoladas gerina mūsų smegenų darbą

Ne paslaptis, jog antioksidantai pagerina mūsų kraujotaką. Ji pagreitėja ne tik nuo smegenų nutolusiose vietose, tačiau ir pačiose smegenyse. To pasėkoje gerėja atmintis ir mąstymo greitis. Juodajame šokolade gausu antioksidantų polifenolių, kurių nauda niekas net neabejoja. Oksfordo universiteto mokslininkai įrodė, jog juodasis šokoladas iš tikrųjų veikia žmogaus atmintį. O Įdomu ir tai, jog tose šalyse, kuriose juodojo šokolado suvartojama daugiausia yr ir daugiausia Nobelio premijos laureatų. Na o kai kurie mokslininkai teigia, jog valgydami juodąjį šokoladą galite pažaboti ir miego sutrikimus .

Faktas Nr. 3: juodasis šokoladas mažina tikimybę susirgti vėžiu

Dietologai nedrįsta teigti, jo  šokoladas išgydo vėžį, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad juodajame šokolade esantys flavonoidai ne tik su mažina trombozės riziką, bet ir saugo nuo storžarnių vėžio. Specialistai tvirtina, jog  juodasis  šokoladas sum ir riziką susirgti odos vėžiu. Tačiau reikia nepamiršti, jog šiomis savybėmis pasižymi ne pieniškas, jo  juodasis šokoladas, kuriame kakavos turi būti daugiau kaip 60 procentų.

Faktas Nr. 4: juodasis šokoladas – išsaugo jaunystę

Didžiosios Britanijos mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė, kad nedidelėmis porcijomis reguliariai vartojamas juodasis šokoladas sugeba apsaugoti odą nuo neigiamo ultravioletinių saulės spindulių poveikio. Manoma, jog taip yra dėl kakavos  pupelėse esančių antioksidantų, kurie  ne tik lėtina odos senėjimo procesus, beti  ir sumažina odos vėžio atsiradimo tikimybę.

Faktas Nr5: Juodasis šokoladas grąžina jėgas

Taip taip. Visiems gerai pažįstamas jausmas kai iš nuovargio negalime net pajudėti. Mokslininkai nustatė, jog taip yra ne vien tik  dėl kofeino poveikio. Pasirodo, jog kakavoje esantis epikatechinas ne tik gerina kraujotaką. Jis paskatina mūsų ląstelių jėgainių- mitochondrijų darbą. Tai reiškia, jog juodais šokoladas iš tikrųjų padeda atgauti jėgas. Juodajame šokolade taip pat yra ir teobromino, kuris taip pat pasižymi stimuliuojančiomis savybėmis. Kuo daugiau kakavos yra šokolade, tuo stipresnis yra jo jėgas grąžinantis poveikis.

Faktas Nr. 6: juodasis šokoladas saugo dantis nuo ėduonies

Dantų gydytojai nuo mažens kala į galvas, jog saldumynai ir sveiki dantys nėra draugai. Tačiau  juodasis šokoladas visgi yra išimtis. Kodėl? Nes juodajame šokolade gausu kalcio, kuris reikalingas, kad dantys ir kaulai būtų tvirti ir sveiki. Be to, šokolade esantis taninas turi ir antibakterinių savybių, kurios neleidžia susidaryti dantų apnašoms, o jo sudėtyje esantys fluoridai stiprina dantų emalį.

Faktas Nr 7: juodasis šokoladas pataiso nuotaiką

Iš tikrųjų tai nėra mitas. Pasirodo, jog juodasis šokoladas iš tikrųjų pagerina subjurusią  nuotaiką. Kaip? Jame gausu riebalinių rūgščių, kurios paskatina mūsų smegenis ne tik išskirti laimės hormoną endorfiną. Šios riebiosios rūgštys  taip pat skatina smegenis išskirti nedidelius kiekius anandamido,- tai tokia cheminė medžiaga, kuri veikia panašiai kaip marihuana. Neišsigąskite, – jo  yra išskiriama labai mažai, tik tiek kad pasijustumėte geriau.

Faktas Nr 8: juodasis šokoladas padeda mesti svorį

Statistika nemeluoja – reguliariai valgantys juodąjį šokoladą yra lieknesni, nei jo visai nevalgantys. Kodėl taip yra dar nėra visiškai aišku, tačiau neskubėkite valgyti visos šokolado plytelės  iš karto.

Faktas Nr. 9: juodasis šokoladas –  yra natūralus afrodiziakas

Šokolado mėgėjai mėgsta pajuokauti, jog  gabalėlis šokolado  yra geriau nei orgazmas. Pirmieji tai pastebėjo Pietų Amerikos indėnai, kurie šokoladą naudojo būtent šiems tikslams.  Kaip bebūtų keista, tačiau juodasis šokoladas  iš tikrųjų veikia mūsų pasietenkinimo pojūčius  ir veikia kaip natūralus afrodiziakas. Jis taip pat yra nepamainoma  skausmą malšinanti priemonė mėnesinių dienomis.

Faktas Nr 10: prie šokolado priprantama

Deja, taip yra iš tikrųjų. Šokolade esančios medžiagos veikia mūsų smegenų kaktos ( priekinę ) skiltį, kuri yra atsakinga už mūsų pasitenkinimą atlikus kažkokią užduotį. Taigi, jeigu jūs iš tikrųjų trūks plyš užsimanėte šokolado, – tai nėra tik kaprizas. Jūsų smegenims jo tiesiog prireikė būtent dabar.

Taigi visa tiesa apie šokoladą dar nėra pilnai išaiškinta. Tačiau jau dabar aišku, jog tai nepamainomas skanėstas ir maisto produktas. Dietologai visgi perspėja, jog  juodasis  šokoladas  turi daug kalorijų. Todėl  per dieną reikėtų apsiriboti ne daugiau kaip 1–2 gabalėliais juodojo šokolado.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *