Kaip gydyti peršalimą natūraliais būdais?

Kaip gydyti peršalimą natūraliais būdais? 
Kaip gydyti persalima naturaliais budais

 

Kaip peršalimą gydo kiniečių medicina?

 

Tradicinės kinų medicinos specialistai siūlo pradėti gydytis vos tik pajutote pirmuosius gripo ar peršalimo požymius.

Pirmoji jų siūloma procedūra- nerti į karštą druskos vonią. Įberkite į karštą vonią saują jūros arba magnio (Epsomo) druskos ir kaitinkitės joje tol, kol išprakaituosite. Lipdami iš vonios nesišluostykite, o leiskite prakaitui nudžiūti. Taip taip,- kinai siūlo pasinaudoti kontrastine temperatūra, kuri sužadins jūsų organizmo gyvybinius rezervus. Taip jų manymu galima numušti kylančią temperatūrą. Išlipę ir išdžiūvę- lovoje išgerkite puodelį imbiero arbatos su medumi ir citrina- ji padės numalšinti pykinimą ir kosulį,- ištikimus peršalimo draugus. Jeigu būklė negerėja – pabandykite švelniai pamasažuoti pėdas. Tačiau nepersistenkite. Gilus masažas šiuo atveju gali tik pabloginti jūsų savijautą. Jeigu nepatinka pėdų masažas- atsargiai sausu šepečiu pamasažuokite visą kūną. Masažo judesiai turėtų būti nukreipti širdies kryptimi.

Tradicinės kinų medicinos specialistai peršalimą ir gripą siūlo gydyti šiais tradiciniais preparatais: Yina Chiao – jeigu jus kamuoja kosulys ir Gan Mao Ling- jeigu vargina kaulų ir raumenų skausmai.

Kaip peršalimą siūlo gydyti ajurveda?

Tradicinė indų medicina siūlo nepersivalgyti ir nevartoti maistui jokių gleivingų maisto produktų. Tai reiškia, jog peršalę turėtumėte atsiasakyti nevirinto pieno, varškės, sūrio, mėsos ir keptų skanėstų. O geriausia, vos tik pajutote pirmuosius peršalimo požymius- pabadaukite. Tam užteks ir vienos dienos.

Jeigu visgi valgyti labai norite – valgykite tik šiltą, kambario temperatūros maistą. Jis turi būti kuo paprastesnis, ir svarbiausiai – lengvai virškinamas. Jėgas atgauti padės imbiero arbata su medumi, daržovių sriuba, kurią galite gardinti šildančiais prieskoniais – ciberžole, kuminu, imbieru, paprika ir citrina. Sergant geriausias patiekalas bus paprasta skysta košė virta ant vandens.

Gydanti  ajurvedinė arbata su prieskoniais 

Kad paruoštumėte šią arbatą, jums bus reikalingi

  • 1 arbatinis šaukštelis smulkiai supjaustyto šviežio imbiero
  • 1 arbatinis šaukštelis pagrūstų kalendros sėklų.

Kalendrą ir imbierą pirmiausia reikia pakepinti sausoje gilioje keptuvėje  maždaug 1 minutę,  – kol lengvai paruduos. Tadaužpilti vandeniu  ir pavirinti 2-3 min. Šią arbatą geriau gerti atvėsusią ir pagardintą medumi. Ji padės įveikti kosulį, čiaudulį, galvos skausmą ir slogą. Suteiks jums jėgų ir žvalumo.

Ajurvedinis prieskonių mišinys imunitetui sustiprinti

Šiam prieskonių mišiniu jums prireiks

  • 10 g maltų gvazdikėlių
  • 10 g maltų juodųjų pipirų
  • 10 g maltų  džiovintų  imbierų
  •  10 g malto kardamono
  • 10 g malto cinamono
  • 50 g nerafinuoto cukraus

Šį prieskonių mišinį sutrinti su medumi ir vartoti po 1 arbatinį šaukštelį du kartus per dieną – rytais ir vakarais. Jį galima užgerti šiltu vandeniu. Mišinį vartoti po 1 arbatinį šaukštelį rytą ir vakare su medumi arba užsigeriant šiltu vandeniu. Šie prieskoniai stiprina imunitetą ir valo kvėpavimo takus.

Karštas prieskonių gėrimas peršalimui gydyti

Šiam gėrimui prireiks

  •  0,5 arbatinio šaukštelio ciberžolės miltelių
  • 0,5 arbatinio šaukštelio mažto  imbiero miltelių.

Prieskonius užpilti viena vandens stikline ir pavirinti 5 minutes and vidutinės ugnies. Ši arbata geriama šilta, ją galima pagardinti medumi.

Kaip siūlo gydytis tradicinės medicinos specialistai?

Vakariečiai siūlo vengti peršalimo ir gripo ir profilaktiškai vartoti maisto papildus, kuriuose yra vitaminų C ir A. Jeigu peršalimas jus jau įvertė į lovą- geriausias naminis vaistas yra mamos virtas vištienos sultinys. Nepamirškite, jog tai turi būti tikras sultinys, kuriame neturi trūkti nei česnakų nei petražolių. Šis sultinys suteiks jums jėgų ir suminkštins plaučių gleives. Lengviau kvėpuoti jums padės į jungtas oro drėkiklis. O išprakaituotus skysčius padės atstatyti karšta arbata, kurios reikia gerti daug ir pastoviai. Virusus taip pat lengviau nugalėsite čiulpdami čiulpinukus su cinku arba ežiuole. Kylančią temperatūrą padės numušti vaistinėse parduodami vaistai, skirti peršalimui. Jeigu peršalote labai stipriai- gydytojas gali paskirti specialų priešvirusinį preparatą Tamiflu. Tačiau jis turi būti skiriamas tik per pirmąsias 48 valandas nuo susirgimo pradžios. Jeigu sergate ilgiau nei 3 dienas- dėl tolesnio gydymo būtina pasitarti su gydančiu gydytoju.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *