Ką daryti kad jūsų ausys būtų sveikos

Ką daryti kad jūsų ausys būtų sveikos ? 


Ka daryti kad jusu ausys butu sveikos

Ar niekad neteko susimąstyti, jog mūsų ausys yra mažiausiai dėmesio reikalaujantis organas. Iš tiesų apie jas dažniausiai prisimename tik tada, kai jos tikrai suskausta ir jų nepastebėti tiesiog neįmanoma. Šie patarimai padės jums išsaugoti jūsų ausis sveikas.

1. Nenaudokite ausinukų

Iš tiesų parduotuvėse parduodama labai daug patogių ausinukųTačiau gydytojai griežtai pasisako prieš jų naudojimą. Pasirodo, jog niekas tų ausinukų nelinkęs pernelyg griežtai valyti ar prižiūrėti. Gydytojai pastebėjo, jog ausies kanalo uždegimais dažniau serga naudojantys ausinukus asmenys. Ausinukai dažnai nubrozdina švelnią ausies kanalo odą. Be to ausinukų dažniausiai niekas nevalo, ant jų kaupiasi bakterijos, kurios lengvai sukelia  nubrozdintos odos uždegimus.

2. Visiškai išdžiūkite išlipę iš  vandens baseino

Neužmirškite, jog išlipę iš vonios ar plaukiojimo baseino privalote išsidžiovinti ne tik plaukus, bet ir ausis. Plaukiko ausis yra ausų uždegimas, kuris atsiranda pernelyg ilgai būnant vandenyje. Žinoma, šį uždegimą lengva gydyti antibiotikais, tačiau kam bereikalingai sau sukelti problemų?

3. Neskriskite lėktuvu, jeigu peršalote

Skrydis lėktuvu šiandien jau nieko nebestebina. Tačiau gydytojai pataria neskristi jeigu esate peršalę. Kodėl? Viskas yra dėl slėgio skirtumų atsirandančių kylant lėktuvui. Peršalus, spaudimas vidinėje ausyje neretai yra ir taip didesnis nei aplinkoje. Lėktuvui kylant ir taip susidaro išorinio ir vidinio ausies slėgių skirtumai, kurie sergant gerklės ir ausų uždegimais dar daugiau padidėja. Toks staigus slėgio padidėjimas yra labai skausmingas ir gali baigtis ausies būgnelio plyšimu. Jeigu norite išvengti tokių nemalonių komplikacijų- neužmirškite bent sučiulpti čiulpinuko pakilimo ir nusileidimo metu.

4. Tinkamai valykite ausis

Senosios kartos gydytojai mėgdavo sakyti, jog į ausies kanalą negalima kišti siauresnio nei jūsų paties alkūnė daikto. Ką tai reiškia – į jį visiškai nereikia nieko kaičioti. Ausies krapštukai, kad ir kaip atrodytų saugūs iš tiesų yra vienas iš dažniausiai ausies būgnelį sužeidžiančių daiktų. Sieros kamščius galima iš tirpdyti sodos tirpalu. Mažiau veiksminga priemonė yra sterilus alyvuogių aliejus.

5. Venkite stiprių garsų

Niekam ne paslaptis, jog mes esame pastoviai apsupti triukšmo.  Triukšmą sukelia ne tik muzika, televizorius ar elektrinė trintuvė. Mielas paauglių draugas ausinukas gali tapti klastingos ligos – kurtumo priežastimi. Europos Sąjungoje gaminamų ausinukų triukšmo lygis negali viršyti 85 decibelų (dB). Tačiau Kinijoje gaminamų ausinukų niekas pernelyg nekontroliuoja.Auksinė taisyklė čia tik viena- jeigu jūsų klausomų ausinukų garsą girdi kiti asmenys- šie ausinukai yra pernelyg garsūs. Neužmirškite išmokyti vaikus rūpintis tuo ką jie kiša į ausis- ausinukus reikia pastoviai dezinfekuoti,- nes jie yra kišami į ausies kanalą.

Jeigu jūs pastoviai dirbate triukšmingoje aplinkoje- pasirūpinkite ausų apsauga. Šiais laikais tikrai galima nusipirkti jūsų ausis saugančias ausines.

6. Jeigu jūsų klausa silpnėja – nebijokite jos pasitikrinti

Pasirodo vien tik Jungtinėje Karalystėje bent 4 milijonai klausos sutrikimais besiskundžiančių žmonių nesikreipia į gydytojus. Dar blogiau- vidutinis laikotarpis per kurį pradėjus silpnėti klausai žmogus kreipasi pagalbos yra 10 metų. Patikėkite, jeigu liga progresuoja net 10 metų, vargu ar gydytojų pagalba gali būti labai efektyvi. Nebijokite kreiptis į gydytoją. Juolab, kad klausos sutrikimai nėra tik senyvo amžiaus žmonių bėda. Klausa gali sutrikti bet kuriame amžiuje ir dėl skirtingų priežasčių.

7. Atsminkite, jog visų klausa su amžiumi silpnėja

Pasirodo mūsų klausa pradeda keistis jau apie 30- 40 gyvenimo metus. Dažniausiai sunkiau girdimi tylūs garsai. Daugiau nei 70 % žmonių ryškūs klausos sutrikimai pastebimi septintajame gyvenimo dešimtmetyje. Tačiau net 40 % į penktą gyvenimo dešimtį įžengusių žmonių jau skundžiasi klausos susilpnėjimu.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *