Acidofilinės bakterijos

Maisto papildas – Acidofilinės bakterijos,  Lactobacillus acidophilus Acidofilines bakterijos

Sinonimai – Bacid, DDS-Acidophilus, Florajen Acidophilus Extra Stlength, Kyo-Dophilus, Lactinex (mixed culture
(Lactobacillus rtcidophilus ir L. bulgaricus), MoreDophilus, Probiata, Pro-Bionate, Super dophilus

Acidofilinės bakterijos – kas tai yra?

L. acidophilus ir kitos laktobakterijos   (I. bulgaricus, L. catenaforme, L, fermentum, L. jensenii, and L. minutus) yra anaerobinės gram teigiamos, sporų nesudarančios bakterijos, kurios normaliai gyvena virškinamajame trakte ir žinduolių makštyje. Žarnyne gyvena apie 400 bakterijų rūšių, tačiau šios bakterijos trukdo išvešėti kuriam nors vienam bakterijų štamui ir taip normalizuojama žarnyno mikroflora.
Yra duomenų, kurie leidžia manyti, jog šių bakterijų sienelėje yra medžiagų, kurios leidžia išgyventi tarp kitų bakterijų, nes jos keičia aplinkos pH terpę ir gamina kitas bakterijas užmušančias medžiagas- bakteriocinus. Kai kurie laktobakterijų gaminami junginiai skatina interferono gamybą ir taip stiprina imunitetą. Bakteriocinai yra vandenilio peroksidas, pieno rūgštis  arba acetinė rūgštis. Kai kurios laktobakterijos taip pat pasižymi Helicobacter pylori ir kitas žarnyno bakterijas naikinančiu veikimu. Šios bakterijos yra nepatogeninės, tačiau gali sukelti kai kuriuos infekcinius susirgimus.

Kai kurie tyrimai parodė, jog vartojant acidofilus bakterijas išmatose sumažėja tam tikrų fermentų, kurie skatina storžarnių vėžio vystymąsi. Tačiau dar negalima teigti, jog vartojant šias bakterijas yra užkertamas kelias vėžiui.

Lactobacillus acidophilus yra laktobakterija, kuri yra  dažniausiai naudojamų probiotikų sudėtyje. Jos pavadinimas yra kilęs nuo žodžio – rūgštis, nes  ši bakterija mėgsta rūgštinę terpę. L.acidophilus mūsų organizme natūraliai gyvena žarnyne, burnoje ir moters makštyje. Kaip ir dauguma laktobakterijų, L. acidophilus skaldo laktozę į pieno rūgštį. Ši bakterija yra būtina mūsų organizmui, nes L. acidophilus žarnyne ir moters  makštyje sudaro nepalankias sąlygas daugintis patogeninėms ir sąlyginai patogeninėms bakterijoms.

Acidofilinės probiotinės bakterijos yra reikalingos virškinimui, jos nes atskiria amino rūgštis iš tulžies ir taip sudaro geresnes sąlygas organizmui vėl panaudoti amino rūgštis. Yra duomenų, kad L. acidophilus gali sumažinti ir cholesterolio kiekį, tačiau šis teiginys kol kas nėra moksliškai pagrįstas.

Vartojamos šios bakterijos padeda virškinti ir įsisavinti su maistu patenkančias maistingąsias medžiagas. Jos taip pat padeda organizmui gaminti B grupės vitaminus bei vitaminą K.

Acidofilinių bakterijų nauda

Kaip ir kitos probiotinės bakterijos, L. acidophilus stiprina natūralų imunitetą, palengvina viduriavimą, bei didina atsparumą grybelinėms infekcijoms. Dėl to jos vartojamos siekiant subalansuoti makšties mikroflorą, ir padidinti atsparumą Candida albicans grybeliui.  Vartojant spermicidus ar antibiotikus,  moters makštyje sumažėja laktobakterijų ir tuomet susidaro palankios sąlygos išsivystyti kandidozei. Todėl siekiant nugalėti šią bėdą yra sukurta  specialių probiotikų prepratų su L.acidophilus, vartojamų vietiškai į makštį.

Probiotikus savo sudėtyje  turinčius  L.acidophilus  taip pat naudinga vartoti norint subalansuoti žarnyno mikroflorą kai yra įvairūs virškinimo trakto veiklos sutrikimai – viduriuojant, užkietėjus viduriams, sergant rotavirusine infekcija, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige, opiniu kolitu, Krono liga, dirglios žarnos sindromu, kandidoze. Acidofilinės bakterijos yra naudojamos  natūraliam organizmo atsparumui didinti, sergant atopine egzema, vaginoze, makšties kandidoze.

Acidofilinės bakterijos įprastai skiriamos nekomplikuotų viduriavimų gydymui ir profilaktikai, ypač viduriavimams po antibiotikų vartojimų. Jos naudojamos ir H. pylori sukeltų opų gydymui, nors mokslinių duomenų šiam gydymui kol kas nepakanka.
Manoma, kad acidofilinės bakterijos gali pagelbėti esant lūpų pūslelinei, spuogams, dilgėlinei.

Išleidimo formos

Acidofilinės bakterijos yra koncentruotos ir išdžiovintos gyvų bakterijų kultūros. Jų neretai dedama į pieno produkuts, ypač jogurtus.
Acidofilinių bakterijų dozės gali skirtis priklausomai nuo gamintojo- nuo 500 milijonų iki 1 bilijono gyvų L.acidophilus organizmų. Preparatai gali būti išleidžiami kaip kapsulės, granulės, milteliai, geliai, žvakutės , tabletės arba būti maisto produktų sudėtyje. L.acidophilus probiotikų preparatuose gali būti ir derinyje su kitomis laktobakterijomis, bifidobakterijomis, augalinėmis skaidulomis ar augalų ekstraktais. Laktobakterijų efektyvumui didinti, į probiotikų preparatus dar dedama oligosacharidų (pvz. inulino) – nesuvirškinamų angliavandenių, kuriais minta probiotinės bakterijos. Probiotikų preparatų būna milteliais, kapsulėmis, tabletėmis. Kūdikiams paprastai rekomenduojami milteliai, kuriuos galima ištirpinti piene.

Vartojimas

Lactobacillus acidophilus vartojami kaip  ir bet kurie kitų probiotikų preparatai.  Šiuolaikinių probiotikų preparatuose bakterijų skaičius yra nurodomas kolonijas formuojančiais vienetais (KFV).

KFV vadinamas skaičius gyvybingų bakterijų, kurios sugeba įsitvirtinti žarnyne ir išauginti naujas bakterijų kolonijas. Vidutiniškai per parą  reikia 2 – 4 milijardų KFV.  Rekomenduojama acidofilus dozė yra nuo 1 iki 10 bilijonų gyvų organizmų per dieną. Ši dozė turi būti padalinta į 3 ar 4 dozes.

Probiotikų preparatų nereikėtų gerti su karštais gėrimais ar maistu. Jei vartojami antibiotikai, tuomet probiotikus reikėtų gerti bent dviejų valandų skirtumu su maisto vartojimu.

Vartojant probiotikus būtinai  reikia atkreipti dėmesį į jų laikymo sąlygas. Paprastai nerekomenduojama jų laikyti aukštesnėje nei 25 laipsnių temperatūroje, o kai kuriuos probiotikų preparatus yra būtina laikyti šaldytuve. Dauguma probiotinių bakterijų yra neatsparios skrandžio ir tulžies rūgštims, todėl jos yra išleidžiamos mikrogranulėmis, kurios jas apsaugo nuo šių rūgščių poveikio, iki kol bakterijos pasieks žarnyną. Tokių bakterijų mikrogranulėmis būna miltelių ir tablečių forma. Jas galima tirpinti maiste. Gali būti bakterijos tik kapsulėse, ištirpstančiose žarnyne. Tokių kapsulių geriau neardyti ir neberti į maistą ar gėrimus, nes neapsaugotos bakterijos skrandyje  tiesiog žus. Kaip tiksliai vartoti vaikams ar suagusiems skirtus probiotikus, reikia vadovautis gamintojo rekomendacijomis, nurodytomis ant pakuotės. Kai kuriuose pieno produktuose ir jogurtuose acidofilinės bakterijos nėra gyvos, nes pieno produktai kartais  yra saugojami ir transportuojami skirtingose temperatūrose.

Pašaliniai vartojimo reiškiniai

Vidurių pūtimas, dujų kaupimasis žarnyne, kuris greitai praeina.

Sąveika su kitais preparatais

Nepastebėta.

Acidofilus vartojimo kontraindikacijos

  •  Laktozės netoleravimas – Esant laktozės netolerancijai acidofilus bakterijas gali būti sunku toleruoti.
  •  Viduriavimas – JAV FDA nerekomenduoja acidophilus bakterijų naudoti kaip saugią viduriavimą stabdančią priemonę.

Daugiau skaitykite

  • Chromas - Chromium picolinate, Chromium tripicolinate,  CR3+, Beer Belly Busters, […]
  • Amino rūgštys Amino rūgštys yra būtina mūsų organizmui statybinė medžiaga, iš kurios […]
  • Beta gliukanai - beta gliukanai - 1-3,1-6-beta-glucan, 1-3,1-6-bêta-glucane, B-Glucane d’Avoine, […]
  • Bromelainas - Bromelainas - Ananas, Ananus ananus, Ananas comosus, Ananus duckei, Ananas […]
  • 7 – Keto 7-KETO ( 3- acetil-7 oksodehidroepiandrosteronas , […]
  • Kaip saugoti kepenis? O kodėl jas reikia saugoti? Kepenys  neretai yra vadinamos mūsų organizmo ,, […]
Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *