Skausmingos mėnesinės-ką siūlo Ajurveda?

Ajurveda ir menesiniu skausmaiSkausmingos mėnesinės-ką siūlo Ajurveda?

Skasmingi spazamai mėnesinių metu, užkietėją viduriai  ir kiti nemalonūs su mėnesinių ciklu susiję įvykiai yra laikomi visų trijų došų sutrikimu. Pagal Ajurvedą šiuo atveju stipriausiai yra pakenkiama vatos dota. Mažasis dubuo yra vadinamas apadna vata. Jis atsakingas už kraujo, dauginimosi skyčių ir išmatų pašalinimą iš organizmo. Pagal Ajurvedos aiškinimus apadna vata padidėja mėnesinių pradžioje, dėl ko ir jaučiami visi nemalonūs reiškiniai – sutrinka virškinimas, užkiėtėja viduriai, arba priešingai,- jie tampa laisvesni, žarnyne kaupiasi dujos, gali varginti pykinimas, vėmimas, pilvo ir mažojo dubens skausmai, kojų raumenis traukia mėšlungis ir vargina bendras silpnumas.

Kaip šiuo atveju siūlo gelbėtis Ajurveda?

Dieta

Mėnesinių laikotarpiu siūloma vengti kepto maisto bei nevalgyti ankštinių.

Šiomis dienomis netiks tokie patiekalai, kurie kietina vidurius, skatina jų užkietėjimą arba apsunkina vatą. Nereikėtų valgyti moliūgų, buliųv, grybų, kalafiorų, žirnių, baklažanų. Šiomis dienomsi reikėtų maitintis augročiais, agurkais, cukinijomis, papajomis.

Labiausiai šiom dienoms tinkami prieskoniai – kmynai, asfetidos, juodosios ožragės, juodieji pipirai, gvazdikėliai, kalendros, mėtos.

Ar galima gydytis vaistažolėmis?

Pasirodo taip.

Šiomis dienomis galima valgyti česnaką. Jį reikėtų valgyti sutrintą, geriausiai įmaišytą į maistą. Rekomenduojama per dieną suvalgyti apie 2 skilteles – 2 kartus per dieną.

Spazmus galima malšinti trinta alvijo lapo košele. Ji maišoma su juodaisiais pipirais ar cinamonu. Valgoma po 1 valgomąjį šaukštą 2 kartus dienoje arba kol spazmai palengvės.

Taip pat siūloma gerti kmynų nuovirą. Ja, paruošti imamas 1 valgomasis šaukštas kmynų sėklų 2 puodeliams vandens. Kmynai užpilami vandeniu ir verdami tol, kol nugaruos iki pusės, to to nukošti. Tai yra viena kmynų nuoviro dozė. Ją galima pasaldinti cukrumi ar medumi. Tokį kmynų nuovirą reiktų gerti 2 kartus per dieną.

Neapsiriksite, jei šiomis dienomis gersite imbiero antpilą. Jis turėtų būti ruošiamas tokiu santykiu: 1 arbatinis šaukštelis džiovinto  imbiero 1 puodeliui vandens.

Ajurveda taip pat siūlo šiomis dienomis pernelyg nepersitempti, tačiau ir negulėti sustingus. Geriau šiek tiek pasivaikščioti ir atlikti tempimo pratimus. Na, bent jau pasirąžyti lovoje.

2 dienas prieš prasidedant mėnesinėms  leidžiama vartoti vidurius laisvinančių preparatų.

Fizioterapinės procedūros

Naudingas 10-15 minučių trukmės pilvo apačios masažas su sezamo aliejumi. Taip pat siūloma vietiškai šildyti pilvo apačią pridedant šildomąją pūslę.

Specifiniai  Ajurvedos preparatai

Kumari – asava, Rajapravartani vati.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *