E 218 – maisto priedas

E 218 – maisto priedas

Maisto priedo pavadinimas -Metilo para-hidroksibenzoatas, metilparabenas,  Methyl 4-hydroxybenzoate, Methylparaben,  Tegosept M,  Nipagine M, Methyl-p-hydroxybenzoate, пара-Оксибензойной кислоты метиловый эфир

Klasė– konservantas metilparabenas

Cheminis junginys-metilparabenas

Kas tai yra?

E218 yra yra p-hidroksibenzoinės rūgšties metilo esteris. E218  yra naudojamas kaip maisto konservantas. Slopina grybelių ir bakterijų dauginimąsi.

Savybės            

E 218 yra p-hidroksibenzoinės rūgšties metilo esteris. Cheminės savybės ir poveikis panašūs į E214, E216. E218 maisto pramonėje yra naudojamas kaip maisto konservantas. Jis slopina  grybelių ir bakterijų dauginimąsi. Leistina paros vartojimo dozė iki 10 m/kg svorio.  Veikia silpnai estrogeniškai, todėl yra tiriamas  dėl galimos įtakos krūties vėžio atsiradimui. Ant odos esantis E218 reaguoja su UV spinduliais ir gali pažeisti ląstelių DNR (sukelti vėžį), bei pagreitinti odos senėjimą.

Maisto priedo saugumas– Maisto priedas gali būti pavojingas sveikatai.Teigiama, jog vartojant leistinomis dozėmis yra saugus. E218 turi silpną estrogeninį poveikį, tiriamas dėl galimos įtakos krūties vėžio atsiradimui. Ant odos esantis E218, reaguoja su UV spinduliais gali pažeisti ląstelių DNR (sukelti vėžį), bei pagreitinti odos senėjimą. Uždraustas Prancūzijoje ir Australijoje.

Maisto priedo šalutinis poveikis

E 218 atpalaiduoja histaminą. Gali sustiprinti ar  sukelti alergines reakcijas, sukelti kontaktinį dermatitą.  Manoma, kad gali sukelti krūties vėžį (šiuo metu atliekami tyrimai), saulės poveikyje gali padėti vystytis odos vėžiui,  taip pat skatina odos senėjimą. Nerekomenduojamas vaikų mitybai.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo?

Propilparabenas  yra dažniau dedamas į kosmetikos priemones- vandeniniu pagrindu pagamintus kremus, šampūnus, dantų pastas, lubrikantus,  vonios produktus.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *