Vaistažolės burnos džiūvimui gydyti

Vaistazoles burnos dziuvimui gydytiVaistažolės burnos džiūvimui gydyti

Kserostomija arba sausa burna yra dažnai pasitaikanti būklė. Burna džiūti gali dėl daugelio priežasčių, tačiau dažniausiai pasitaikančios yra

  • Vartojami tam tikri vaistai
  • Rūkymas
  • Knarkimas
  • Dehidratacija
  • Nerimas, baimė, įtampa

Kartais tai tiesiog vystosi dėl neaišaiškintų priežasčių.  Burnos džiūvimas yra tikrai nemaloni problema – burnos gleivinė yra jautri, lipni, tarsi apvelta. Kartais sutrinka skonis, sutrūkinėja lūpos, tampa sunku kramtyti, genda dantys ir iš burnos sklinda blogas kvapas.

Kokios yra pirmosios pagalbos priemonės gydant burnos sausumą?
  • Pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją ir gydyti burnos džiūvimą sukeliančias priežastis.
  • Būtina gerti daug skysčių
  • Vengti kavos ir alkoholio bei gazuotų gėrimų.
Vaistažolės, kurios gali jums padėti

Raudonosios guobos ( Ulmus rubra) preparatai – raudonosios guobos žievėje yra gleivinių medžiagų, kurios sumaišytos su vandeniu sudaro tirpų gelį. Šis gelis padengia burnos bei ryklės gleivinę ir ją nuramina bei susilpnina burnos džiūvimo sukeltus reiškinius. Paprastai yra parduodami raudonosios guobos čiulpinukai.

Gvazdikėliai ( Syzygium aromaticum)- gvazdikėliai iš seno odontologų mėgstama priemonė. Jie naudojami dezinfekcijai ir veikia nuskausminančiai, taip pat pagerina burnos kvapą. Gvazdikėlių yra dedama į specialius burnos skalavimo skysčius ir purškalus džiūstančiai burnai.

Pipirmėtės (Mentha  piperita) – pipirmėčių aliejaus yra dedama į purškimo skysčius skirtus sausai burnai. Pipirmėtės ramina džiūstančius ir uždegimo apimtus audinius, skatina seilių gamybą bei pagerina blogą burnos kvapą.

Kajeno pipiras (Capsicum frutescens p) – yra ne tik prieskonis. Pasirodo jis ne tik degina, bet ir skatina seilių produkciją, lengvai dirgina skonio svogūnėlius, dėl ko geriau pradedamas jausti maisto skonis. Kajeno pipirai yra išleidžiami kapsulėmis, tačiau jais galite gardinti ir savo mėgiamus patiekalus.

Alavijas ( Aloe vera )- alijošiaus geliai saugo burnos gleivinę ir pagerina skonio jutimą. Džiūstant burnai yra siūloma gerti po 1/4 puodelio alavijo sulčių kasdien arba skalauti burną  su alvijo sulčių bei kajeno pipirų mišinių kelis kartys dienoje. Alavijo gelį galima tiesiog tepti ant išdžiūvusios burnos gleivinės, palaikyti kelias minutes ir po to nuskalauti. Atsargiai – alavijo sulčių negalima gerti ilgiau kaip 2-3 savaites iš eilės.

Pankolis ( Foeniculum vulgare) – paprastojo pankolio sėklos skatina seilių gamybą. Jas galima plikyti ir gerti kaip arbatą, arbat galima tiesiog kramtyti. Panašiai veiks ir kmynai, tik gal ne tiek stipriai.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *