Kaip apsisaugoti nuo pelėsių?

Kaip apsisaugoti nuo pelėsių?

Kaip apsisaugoti nuo pelesiu

Kas yra pelėsiai?

Pelėsiai  tai mikroskopiniai  grybeliai. Tai organizmai, kurie organizmai, kurie dauginasi sporomis.  Jie plinta per orą, neretai jų sporų yra namų dulkėse. Pelėsiai lydi žmogų nuo senų senovės. Jų yra  pūvančiose daržovės, bei nukritusiuose medžių lapuose, rūsiuose, šiukšlynuose, nupjautoje žolėje. Mėgsta jie drėgnas ir mažai vėdinamas vonių, virtuvių, tualetų  ar laiptinių sienas. Nevengia slėptis po tapetais, prie kriauklių, dušų kabinų, prausyklių ar vamzdynų. Pelėsiai taip pat gyvena ir dirvoje. Ypač mėgsta gyventi vazoniniuose augaluose. Sveikatai yra pavojingi ne visi pelėsiai. Tačiau kai kurie iš jų gali sukelti plaučių ligas, išprovokuoti astmos paūmėjimus. Namų dulkėse yra aptinkamos alergizuojančios Alternaria sporos- jos gali išprovokuoti astmos priepuolius. Pūvančiuose augaluose galima aptikti  Aspergillus funigatus, kuris taip pat laikomas alergenu.

Kaip jūs galite išvengti pelėsių alergenų?

Pirmiausia reikia pasirūpinti, kad namai būtų sausi ir gerai vėdinami.

Kambarių drėgnumas turėti siekti tik iki 50 procentų. Jeigu namuose yra kondicionieriai- juos reikia tinkamai prižiūrėti ir laiku išvalyti bei pakeisti filtrus.

Sienas prieš dažant patartina apdoroti specialiais antipelėsiniais tirpalais.

Rūsiuose ir tualetuose vertėtų palikti degančią 40 vatų lemputę, nes pelėsių dauginimuisi reikalinga tamsa. Žinoma, mokesčiai šiek tiek padidės,- tačiau padėsite sau ir gyvensite šie tiek sveikiau.

Reikėtų pasirūpinti ir vamzdynais, reguliariai juos tikrinti ir neleisti varvėti kranams ar prakiurusiems vamzdžiams ar stogui.

Tapetai yra gražus, tačiau nelabai sveikas malonumas. Sienų apdailai geriau rinktis pelėsiams atsparius dažus. Taip pat reikia pasirūpinti ar sandarūs yra langai, ar neteka namo stogas.

Namuose nereikėtų laikyti  daug kambarinių gėlių. Kamabryje neturi būti daugiau nei 2-3 gėlių vazonėlių. Jei yra alergiškų pelėsiui žmonių, tai jų reikėtų atsisakyti visiškai.

Geriau rinktis tokius augalus, kurių lapus galite nuvalyti drėgnu būdu. Jeigu augalas turi daug lapų- ant jo lengvai kaupsis dulkės, o su jomis ir pelėsių sporos.

Taip pat patartina vengti ir kai kurių rūšių maisto produktų. Nereikėtų valgyti luobele padengtų ir pelėsinių sūrių, rūkytų dešrų. Ant jų odelių yra auginami specialūs pelėsiai.

Aplink namus reikėtų auginti nedaug gėlių, geriau tik veja. Šią veją reikėtų reguliariai prižiūrėti, kad žolė būtų neaukšta.

Rudenį būtinai reikia laiku nugrėbti ir sudeginti nukritusius lapus.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *