Kaip maudyti kūdikį?

Kaip maudyti kūdikį?

Kaip dažnai reikia maudyti kūdikį?

Jūsų kūdikiui nereikia maudytis kasdien. Šiuo metu manoma, jog maudant naujagimį dažniau nei kelis kart per savaitę didėja pavojus, jog kūdikio odelė išsausės. Jeigu esate vikrūs tėvai ir keičiate vystyklus bei seilinukus tuojau pat, jūs jau rūpinatės dėmesio reikalaujančiais odos plotais – veiduku, kaklu ir sauskelnių zona.

Kada geriau maudyti kūdikį- ryte ar vakare?

Šiuo metu manoma, jog kūdikį geriausia maudyti tada, kai tai patogu mamai. Vieniems tėvams labiau patinka rytinės maudynės, kiti tėvai linkę kūdikį maudyti vakare prieš pat miegą.

Ar pakanka kūdikį nuvalyti tik kempinėle?

Kūdikio prausimui vonia gali būti ir nebūtina. Amerikos Pediatrų Akademija rekomenduoja atlikti kūdikio tualetą kempinėle iki tol, kol pilnai nenukris virkštelė. O tai gali užtrukti net iki 3 savaičių. Jeigu jūs manote, jog kūdikio tualetą galima atlikti šiuo būdu, jums reikės keleto dalykų:

  • Šiltos ir ramios vietos ir kieto pagrindo. Tam tinka vonios stalelis, virtuvės stalas, vystyklų keitimo stalelis ar net kieta lova.
  • Jums reikės šiltos ir minkštos antklodėlės , rankšluosčio ar patiesalo vystyklams pakeisti. Ištieskite jį ant kieto pagrindo, ant kurio bus guldomas jūsų kūdikis.
  • Viena jūsų ranka turi būti visiškai laisva. Šia ranka jūs privalote prilaikyti savo kūdikį. Na, o jeigu naudojatės vystymo staliuku, nepamirškite užsegti sutvirtinimo dirželių
  • Jums taip pat reikės nedidelio dubenėlio vandeniui. Į šį dubenėlį reikia pilti šiltą vandenį.  Būtinai įsitikinkite, jog vanduo nėra per karštas – geriausia tai padaryti įmerkus į jį savo alkūnę.
  • Jums taip pat reikės frotinio rankšluostėlio, geriausia, jeigu tai būtų maudynių rankšluostis su kapišonu, keleto vatos tamponėlių, švelnaus vaikiško  šampūno, švelnaus drėkinančio muilo , valančių servetėlių , švarių sauskelnių ir švarių rūbelių.
  • Kai būsite pasiruošę prausynėms, nurenkite savo kūdikį ir suvyniokite jį į gauruotą rankšluostį.  Paguldykite jį ant paruoštos antklodėlės. Sudrėkinkite rankšluostėlį, nugręžkite vandens perteklių į dubenėlį ir švelniai nuvalykite kūdikio veiduką. Veiduko prausti muilu nereikia. Kiekvieną kūdikio akytę reikia valyti drėgnu vatos tamponėliu  iš vidaus į išorę, nuo vidinio akies kampo.  Nuvalę veiduką pradėkite valyti kūdikio kūnelį. Paprastai tokioms maudynėms užtenka paprasto vandens, tačiau jeigu jūsų vaikelis išsistepęs ar kvepia,  naudokite švelnų drėkinantį muilą.  Būtinai nuvalykite raukšles po po pažastimis, už ausų, aplink kaklą ir  sauskelnių zoną.  Nepamirškite nuvalyti  tarpupirščių rankytėse ir kojytėse. Atminkite, jog tos kūdikio kūnelio vietos, kurių šiuo metu nevalote turi būti uždengtos, – taip sumažinsite peršalimo pavojų.
 Kokia vonelė yra geriausia kūdikio maudynėms?

Šiuo metu vonelių pasirinkimas yra labai platus. Kokią vonelę pasirinksite, priklauso tik nuo jūsų pačių. Vieni tėvai mėgsta turėti atskiras pastatomas plastmasines ar metalines voneles. Kiti naudojasi plastmasiniais baseinėliais, kuriuos galima talpinti didelėje vonioje. Nepamirškite į tokią vonelį  įtiesti rankšluosčio ar tam skirto patiesaliuko. Maudynėms reikalingas priemones privalote pasidėti lengvai pasiekiamu atstumu , kad būtumėt tikri, jog jūsų kūdikis nepasiliks vienas vandenyje be priežiūros.

Kiek vandens turi būti kūdikio  vonelėje?

Šiuo metu nėra vieningos nuomonės. Dažniausiai siūloma, jog  kūdikio vonelė būtų pripildyta  apie 5 -8 cm šilto vandens. Jeigu rūpinatės, kad kūdikis nesušaltų maudynių metu, prausdami  jį galite lengvai aplieti šiltu vandeniu. Kai kurie autoriai teigia, jog kūdikiai praras mažiausiai šilumos ir jausis smagiausiai jeigu  vonelėje vandens bus tiek, jog jis apsemtų kūdikio petukus. Visada savo ranka saugiai prilaikykite kūdikio galvutę virš vandens, ka d ir koks vandens lygis būtų vonelėje.

Kokia turi būti vonelės vandens temperatūra?

Vanduo vonelėje turi būti maloniai šiltas. Jeigu jūsų vonioje  yra termostatas, geriausia, jog vandens temperatūra būtų mažesnė nei  49 C arba 120F . Prieš maudynes įsitikinkite, jog kambaryje pakankamai šilta, nes šlapias kūdikis labai greit šąla.

Kaip laikyti kūdikį vonelėje?

Į vonelę kūdikį reikia guldyti labai saugiai ir atsargiai. Viena savo ranka jūs turėtumėte prilaikyti jo galvytę, o kita prilaikyti jo kūnelį guldydami jį įį vandenį. Kojytės į vandenį visada paguldomos pirmos. Viena jūsų ranka turi prilaikyti kūdikio galvytę ir nugarą. Apkabindami kita ranka kūdikio nugarytę jūs privalote būti tikri, jog kūdikis yra tvirtai laikomas po pažastimi. Kai prausiate kūdikio sėdynėlę,pasukite jį į savo pusę tvirtai laikydami jį po pažastimi.

Kokią kūno dalį prausti pirmiausia?

Dažniausiai kūdikis pradedamas prausti nuo veiduko , leidžiantis žemyn. Nepamirškite gerai nuskalauti kūdikio raukšlių, ypač po pažastimis, kaklu ir tarpvietėje.

Ar būtina plauti kūdikio galvytę?

Plaukuotoji kūdikio galvos dalis plaunama jeigu  ji atrodo nešvari ar pleiskanota. Plaudami galvytę, viena ranka turite ją prilaikyti virš vandens, o kita išmuiluoti lašelį šampūno ant kūdikio plaukuotosios galvos dalies. Šampūną nuplaukite šlapia kempinėle  arba tiesiog nušlakstykite vandeniu, pridengdami kūdikio akytes ranka, kad į jas nepatektų putų.

Ar jūsų  kūdikiui reikalingas specialus muilas?

Kūdikiams tikrai nereikia specialaus muilo. Naujagimiams nuprausti dažniausiai užtenka paprasto vadnens. Esant reikalui, naudokite švelniai drėkinantį muilą. Jokiu būdu nevartokite kvapiųjų muilų ir vonios putų ar burbulų.

Ar reikia naudoti kūno kremą po vonios?

Šiuo metu manoma, jog jūsų kūdikio kūnelio po maudynių  nereikia tepti jokiu kremu . Jeigu norite išvengti bėrimų ir iššutimų, būtinai gerai nusausinkite raukšlių odą po kiekvienų maudynių. Jeigu norite naudoti kremą, rinkitės tik bekvapį  kremą be alergenų.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *