Šeši homeopatiniai preparatai tinkantys vaikams

Šeši homeopatiniai preparatai tinkantys vaikams 
Kurpele

Šie homeopatiniai preparatai pravers šaltuoju metų laiku, todėl neapsiriksite, turėdami jų savo vaistinėlėje.  Gydytojai homeopatai teigia, jog homeopatiniai vaistai gali padėti  ne tik peršalus ar suslogavus, tačiau ir esant kitokioms bėdoms.  Staiga susirgus ir esant išreikštiems ligos simptomams, reikėtų vartoti 6, 12a rba 30 potencijos preparatus. Esant ūmiai ligai jie paprastai geriami kas valandą. Kai paciento būklė pagerėja, šiuos preparatus siūloma gerti po 3 kartus dienoje.  Jeigu gydant homeopatiniu preparatu būklė negerėja per 2 dienas, -siūloma pereiti prie kito preparato. Jokiais vaistais (tame tarpe ir homeopatiniais) negalima gydytis patiems, be gydytojo paskyrimo. Šie vaistai taip pat negali pakeisti gydytojo paskirto gydymo.

1. Aconitum

Šis preparatas yra gaminamas iš gėlės kurpelės  (lotyniškai  Aconitum).  Jis paprastai skiriamas atsiradus pirmiesiems peršalimo požymiams, ypač  staiga atšalus orams, supūtus vėjui. Paprastai jis skiriamas per pirmąsias 48 valandas.

Akonitą homeopatai taip pat skiria esant sausam varginančiam kosuliui ir dusuliui, astmai, esant gerklės skausmams, aukštai temperatūrai, ypač jeigu ji lydima karščiavimo.

Akonitą siūloma vartoti esant anginai, dygstant dantims, kai vargina danties skausmai, esant nemigai, dideliems skausmams, kaklo raumenų skausmams ir spengiant ausyse. Šį preparatą taip pat galima vartoti esant srandžio skausmams, kuriuos pablogina šalto vandens gėrimas. Preparatą taip pat galima naudoti esant stipriams nerviniams sukrėtimams- gedinti, esant baimėms, nerimui, panikai slopinti. Jeigu prieš numatomą chirurginę  ar odontologinę operaciją vargina baimės jausmas- akonitas padės nusiraminti.

2. Belladonna

Belladonna gaminama iš augalo Atropa belladonna. Jis paprastai skiriamas esant stipriam gerklės uždegimui, kai gerklė yra karšta, paraudusi, vargina pulsuojantis skausmas gerklės srityje, yra padidėjusi temperatūra.

Belladonna skiriama jeigu vyzdžiai yra išsiplėtę, o oda yra paraudusi ir sausa. Šis preparatas bus naudingas jeigu sukarščiavote staiga, gerklės skausmas yra labai aštrus ir pulsuojantis bei deginantis ir labai stiprus.

Belladonna taip pat skiriama esant peršalimui, ausų skausmams ir bet kokiai būklei kuriai būdinga staigi pradžia ir ryškus odos paraudimas. Homeopatai šį preparatą rekomenduoja esant sutinusioms liaukoms, sutinusiems sąnariams, veido nervo uždegimams, vėjaraupiams, perkaitimui, tymams, balso praradimui ir dantų skausmams.

Belldonną galima skirti jeigu ligonio būklė blogėja po pietų ir naktį, atsigulus, jeigu jį erzina triukšmas, ryški šviesa ar staigūs judesiai. Ypač tuomet jeigu jis jaučiasi geriau būdamas šiltai ir atsigulęs.

3. Calcium carbonate (Calc carb)

Kalcko karbonatas paprastai skiriamas jeigu ligą išprovokavo stresas ir pergyvenimai. Jis paprastai naudingas  kai liaudiškai tariant reikia „atgauti jėgas“ . Paprastai Kalcio karbonatas skiriamas esant nedideliems vaikų nusiskundimams. Jį galima vartoti dygstant dantims. Paprastai jis skiriamas jeigu vaikas dažnai peršąla, jo pėdos ir delnai yra šalti ir drėgni.

4. Gelsemium

Gelsemium yra gaminamas iš geltonojo jazmino. Tai vaistas, kurį homeopatai siūlo vartoti esant išsekimui, kurį lydi peršalimo reiškiniai, čiaudulys, gerklės skausmai, odos paraudimas, raumenų skausmai ir  drebulys, akių sunkumas. Jis skiriamas tuomet kai paciento nevargina troškulys, tačiau laikosi aukšta temperatūra, vargina raumenų skausmai, sunku ryti, vargina sloga, svaigulys ir šalktrėtis. Gelsemium preparatas gali būti naudingas esant silpnumo reiškiniams,dideliam išsekimui bei pulsuojantiems galvos skausmams. Jis gali būti naudingas kamuojant egzaminų arba varžynų baimei. Paprastai preparatas skiriamas kai paciento būklė blogėja išsigandus, susierzinus, esant nervinei įtampai ar laukiant kažkokio įvykio. Tiks tuomet kai nerimas vargina visiškai prieš prasidedant tam įvykiui, ypač kai baimė tarsi paraližuoja ir negali nieko daryti. Šis preparatas indikuotinas tuomet, kai atrodo, jog visas pasaulis staiga sugrius, nėra valios nieko daryti, pacientas jaučiasi visiškai bejėgis, jį vargina drebulys ir paleisti viduriai. Jeigu bijoma egzamino, pamokos ar paskaitų, paprastai preparatas skiriamas iš vakaro ir ryte, prieš numatomą  įvykį.

5. Hepar sulph

Šis preparatas paprastai skiriamas esant peršalimo reiškiniams, kurių metu ligonis yra dirglus, ypač kai padidėja jo jautrumas. Tai yra jis bus naudingas jeigu vaikui skauda vos prisilietus ar atšalus orui kambaryje. Šis preparatas padeda esant sausam varginančiam, lojančiam kosului, kurį išprovokavao sausas ir šaltas oras. Jis naudingas esant karkalams, tačiau negalint atsikosėti. Šį preparatą galima skirti jeigu skauda gerklė, ypač tuometi jeigu atrodo, jog gerklėje yra įstrigusi ašaka, esant tonzilitui ir sinusitams bei ausies skausmams.Šį preparatą galima skirti jeigu uždegimas yra labai skausmingas ir pūlingas.

6. Pulsatilla

Pulsatilla yra gaminama iš gėlės šilagėlės.Paprastai šis preparatas yra skiriamas esant emocinėms ir psichologinėmes problemoms. Ypač jeigu pacientas yra labai jautrus ir lengvai pravirksta, jį vargina dažna nuotaikų kaita.Paprastai tokie pacienai mėgsta būti vėsesnėse patalpose ir šiltame kambaryje apsnūsta ir tampa vangūs.

Pulsatilla skiriama esant bet kokiam gleivių susikaupimui, kai gleivės yra tirštos, gelsvai žalsvos spalvos, kai vargina šienligė, miežiai,  pūlingi akių junginės uždegimai. Šis preparatas gali pagelbėti sergant kiaulyte, tymais, sinusitui- kai išskyros yra geltonos spalvos. Jis taip pat tinka esant pilvo pūtimui ir kai skauda skrandį po valgio, tuo atveju jeigu nevargina troškulys ir simptomai nesikeičia staiga. Pulsatilla taip pat rekomenduojama vaikams, kuriems sunku  palikti namus ir išeiti į darželį ar mokyklą. Ypač jeigu baisu išsiskirti su tėvais, ypač jeigu vargina pavydas, kad broliukas ar sesutė liko su mama namuose.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *