E 100 – maisto priedas

E 100 – maisto priedas
Maisto priedo pavadinimas –   Kurkuminas, turmerikas, Curcumin, Turmeric, Куркумин,Турмерик

Klasė– Kurkuminai, dažikliai

E100 – yra natūralios kilmės geltonas dažiklis, išgaunamas iš Dažinės ciberžolės (Curcuma longa ir Curcuma domestica) šaknų ir stiebo.

Ciberžolė yra imbierinių šeimos augalas, kuris auga Indijoje ir Kinijoje. Ciberžolė yra vienas iš pagrindinių Indijos virtuvės prieskonių. Ciberžolė taip pat plačiai naudojama Indijos ir Kinijos medicinoje.

Savybės

E100 yra mažai tirpus vandenyje. Turmerikas tai neapdorotas ciberžolės šaknies ekstraktas, o kurkuminas yra išgrynintas šios ištraukos  junginys.

Maisto priedo saugumas–  Saugus naudoti.

Maisto priedo šalutinis poveikis

Vartojant šį maisto priedą maiste naudojamų koncentracijų ribose, pašalinio poveikio nebuvo pastebėta.Tačiau yra pastebėta, jog vartojant turmeriką ir ciberžolę didelėmis dozėmis yra skatinama tulžies gamyba. Atsargiai maistą su šiuo dažikliu turėtų vartoti sergantys gelta, tulžies pūslės akmenlige, kepenų ligomis. Moksliniai tyrimai leidžia spėti, jog kurkuminas pasižymi priešvėžinėmis savybėmis, tačiau tam reikalingi platesni tyrinėjimai.

Kokiuose maisto produktuose gali būti šio maisto priedo? 

Kurkuminu gali būti dažomas sūris, margarinas, kepiniai, majonezas, bulvių tyrės, saldumynai, rauginti maisto produktai bei mėsos produktai.  Šis maisto priedas neretai dedamas į kario miltelius. Jis suteikia kario milteliams geltoną atspalvį.

Ciberžolės dažais neretai dažomi maisto konservai, žuvų piršteliai, pieno produktai, ledai, jogurtai, pyragai, sausainiai, kukurūzų traškučiai, tortų papuošimai, sūriai, želatinas. Ciberžolės dažai neretai maišomi su Annatto (E160b)  dažais. Šiuo mišiniu yra dažomi sūriai, sausieji maisto mišiniai, pagardai, sviestas ir margarinas.

Kurkuminas taip pat yra naudojamas maisto produktų konservavimui ir apsaugojimui nuo saulės šviesos poveikio. Aliejinės jo dervos dedama į aliejus, taip pat kurkumino polisorbato alkoholinis tirpalas dedamas kaip konservantas į marinuotų daržovių konservus ir garstyčias.

Daugiau skaitykite

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *