Chitosanas

 Kas yra chitosanas? Chitosanas

Chitosanas yra maistinės skaidulos, kurios yra  išgaunamos iš kiaukutinių – krabų, krevečių ir kitų  vėžiagyvių šarvuose esančio baltymo chitino. Chemine prasme tai yra baltymas, aminopolisacharidas. Jis yra gaunamas pašalinus iš chitino acetilo grupę.

Kaip veikia chitosanas?

Kaip ir kitos augalinės skaidulos, chitosanas žarnyne nėra pilnai suvirškinamas. Jis virškinimo trakte suriša  neigiamą krūvį turinčias maisto daleles – tulžies rūgštis, laisvas riebalų rūgštis, cholesterolį. Susijungę su chitosanu riebalai jau nebegali būti absorbuojami, todėl su išmatomis  yra pašalinami iš žarnyno. Tokiu būdu chitosanas vartojamas kartu su maistu, kuriame yra riebalų,  šiek tiek sumažina riebalų pasisavinimą. Tačiau vien tik vartojant chitosaną didelio svorio sumažėjimo stebėta nebuvo.

Chitosanas taip pat tirpsta skrandžio rūgštyje ir padidina skrandžio turinio klampumą, dėl ko atsiranda sotumo ir skrandžio pilnumo jausmas.

Chitosanas negali sumažinti organizmo audiniuose jau sukauptų riebalų kiekio. Jis tik mažina riebalų, patekusių į žarnyną įsiurbimą pro žarnų sieneles ir taip sumažina jų kaupimąsi organizme.

Kadangi pats chitosanas  yra nesuvirškinamas ir nepasisavinamas, jis nesuteikia jokių papildomų kalorijų. Dėl riebalus surišančių savybių, chitosanas pasižymi cholesterolį mažinančiu poveikiu.

Chitosano sąveika su kitais preparatais

Chitosano riebalus surišantį ir iš žarnyno šalinantį aktyvumą sustiprina vitaminas C (askorbo rūgštis).

Vartojant chitosaną kartu  su citrinų rūgštimi greičiau atsiranda sotumo jausmas, sumažėja apetitas. Manoma, kad chitosanas, kaip ir augalinės skaidulos, gali būti naudingas natūraliai žarnyno mikroflorai. Tačiau kol kas šis poveikis dar nėra ištirtas.

Ilgą laiką vartojant chitosano gali pablogėti vitaminų ir kitų maisto medžiagų, bei  mikroelementų pasisavinimas. Jei yra  vartojami multivitaminų preparatai, juos geriau išgerti skirtingu laiku nei geriamas chitosanas, pavyzdžiui – multivitaminus gerti ryte, o chitosano gerti prieš pietus ir vakarienę.

Kaip vartojamas chitosanas ?

Chitosano maisto papildų sudėtyje  gali būti būna  arba derinyje su vitaminu C bei kitomis virškinimą gerinančiomis ar medžiagų apykaitą skatinančiomis medžiagomis.  Rekomenduojama chitosaną vartoti  po 300 – 500 mg 10 – 30 minučių prieš valgį, gausiai užsigeriant vandeniu.

Daugiau skaitykite

  • Ryklio kremzlės - Ryklio kremzlės - Carticin, Cartilade,  GNC Liquid Shark […]
  • Amino rūgštys Amino rūgštys yra būtina mūsų organizmui statybinė medžiaga, iš kurios […]
  • 5 – HTP  - 5 - HTP , 5-hidroksitriptofanas  - 5HTP, 5 HTP, 5 Hydroxy-Tryptophan, 5 […]
  • Silicis Pastaraisiais metais grožio industrija atsigręžė į dar vieną mineralą - silicį. […]
  • Amilazės inhibitoriai Krakmolo blokatoriai - Amylase inhibitors Amilazės inhibitoriai […]
  • Alfa lipoinė rūgštis - Acetate Replacing Factor, A-Lipoic Acid, Acide Alpha-Lipoïque, Acide […]
Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *